FAQ

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy jest gdzieś sklep stacjonarny bądź inna możliwość obejrzenia lameli na żywo?

W Inowrocławiu mieści się nasza siedziba. Zachęcamy Państwa do zakupu próbek - każda z nich to 21 centymetrowy fragment dokładnie tych samych listew, które sprzedajemy. To rozwiązanie jest lepsze niż sklep stacjonarny, ponieważ taką próbkę można obejrzeć w swoim domu i przyłożyć do tej konkretnej ściany, na której Planujecie Państwo lamele. W Inowrocławiu mamy swój magazyn, więc jest możliwość odbioru osobiście.

Jak wygląda przesyłka i jak pakowane są paczki z lamelami?

Ze względu na ograniczenia firmy kurierskiej w jednej paczce mieści się 12 sztuk lameli 3x4cm lub 24 szt. lameli 3x1,8cm, a łączna waga maksymalna to 30 kg. Przy zamówieniach powyżej 70 sztuk lamele wysyłane są przesyłką paletową.

Jak wygląda wykończenie ściany z lamelami, czy musi być listwa przypodłogowa?

Istnieje kilka różnych sposobów wykończenia przypodłogowego, a najpopularniejsze z nich: 

1. ucięcie lameli tak, aby zostawić maksymalnie 5 mm przestrzeń między podłogą a lamelami i nie dodawać żadnego wykończenia: 

 

2. nałożenie lameli nad listwę podłogową: 

3. wykończenie tego fragmentu lamelem, ułożonym poziomo przy podłodze:

Czy można zamówić lamele docięte na konkretną długość?

Usługa jest płatna - 50 zł brutto. Cięcie lameli jest jednak bardzo proste do wykonania i zachęcamy do tego, żeby kazdy samodzielnie dociął swoje lamele na odpowiednią wysokość. Można to wykonać w swoim domu, przy pomocy piłki ręcznej lub piły ukosowej z dużą ilością zębów.

Czy można zamówić lamele oklejone z 4 stron, tak aby można z nich było zrobić wolnostojącą ściankę działową?

Tak, pojedyncze sztuki lameli wolnostojących znajdą Państwo w kategorii "Ścianki z Lameli"

Czy można dokupić usługę montażu?

Nie oferujemy usługi montażu. Jest to zresztą zbędne, ponieważ lamele w naszej ofercie są bardzo proste do naklejenia - czy to za pomocą kleju mamut, czy taśmy montażowej TESA® nr 4957. Nie przepłacaj i zrób to sam ;) Wskazówka: żeby zachować równe odstępy 3 cm warto układać 'dystans' pomiędzy lamele w trakcie montażu. Dystans ten możesz uciąć np. z próbki lamela :)

Czy jest możliwość dokupienia dodatkowej okleiny w kolorze zamówionych lameli?

Jak najbardziej, najlepiej poprzez dodanie komentarza do zamówienia - dodatkowy pasek okleiny dodamy w gratisie ;)

Ile zakupić lameli?

Wszystko zależy od stosowanej przerwy między lamelami. Najczęściej Klienci stosują 3cm przerwy między lamelami. W takim wypadku należy szerokość ściany podaną w centymetrach podzielić przez 6 i wynik zaokrąglić w górę. Przykład 100cm : 6 = 17 szt.

Czy można zakupić za pobraniem?

Niestety nie wysyłamy lameli za pobraniem. Zamówienie należy opłacić poprzez nasz sklep internetowy. Pośrednikiem płatności jest firma Blue Media SA.

Czy listwy pomiędzy są w zestawie? Czy trzeba je stosować?

Listwy wykończeniowe nie są dołączone lameli. Sprzedawane są oddzielnie na sztuki. Listwy są opcjonalne, lecz zalecamy ich stosowanie, dzięki czemu montaż będzie łatwiejszy, a ściana lepiej zabezpieczona.

Czy listwy są równo przycięte?

Tak, listwy mają 275 cm, a końce nie mają poszarpanej okleiny jak w lamelach konkurencji. Dlatego też nie trzeba ich obcinać z obu stron.

Czy na krańcach listwy jest okleina?

Nie. Końcówki są otwarte i jest widoczny materiał wewnętrzny - MDF. Na życzenie Klienta dokładamy gratis okleinę do naprasowania na końcówki. Prosimy o komentarz do zamówienia.

Czy można zamówić inny wymiar?

W naszym sklepie lamele są o wymiarach - 30x40x2750mm oraz 30x18x2750mm. W przypadku innych wymiarów prosimy o kontakt mailowy.

Czy można zamówić dłuższe lamele?

Maksymalna długość to 275cm. Lamele są formatowane co oznacza, że nie trzeba ich równać na końcach.

Zamów wzornik
i przekonaj się sam

Zobacz wszystkie

Sprawdź jak
zamonotwać lamele

Sprawdź instrukcje
NOWY WYMIAR DESIGNU

Odmień swoje wnętrza
z Lamelami!

Sprawdź efekt przed i po.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium